لوازم آرایش ناخن و لاک ناخن

1-3 از 3

لاک ناخن یکی از لوازم آرایشی مورد علاقه خانم ها به شمار می رود که می تواند تاثیر ویژه و منحصر به فردی را بر روی ناخن ها دستان و حتی پاها داشته باشند. لاک ها انواع مختلفی را به خود اختصاص داده اند که از آن ها می توان به لاک ساده، لاک مات، لاک شنی، لاک هولوگرامی، لاک مغناطیسی، لاک کرومی، لاک گلیتری، لاک ژل، برق ناخن و در نهایت تاپ کات اشاره کرد.

برخی از لاک ها برای خشک شدن نیاز به دستگاهی تحت عنوان UV دارند. در مقابل برای پاک کردن آن ها نیز نیاز به استون 100 درصد وجود دارد. البته برخی از آن ها بدین صورت هستند و باقی مانند با استفاده از روش های معمولی می توانند به راحتی حذف شوند. حال در ادامه شما را با این لاک ها و طرز پاک کردن و خشک کردن آن ها آشنا خواهیم کرد. پس با ما همراه باشید.

لاک ساده

لاک ساده اولین دسته بندی انواع لاک‌ها می‌باشد و اگر به صورت حرفه‌ای نمی‌توانید ناخن‌هایتان را طراحی کنید، این مدل از لاک‌ها پیشنهاد می‌شود. لاک ساده زود خشک می‌شود؛ بدون اینکه از دستگاه یو وی استفاده کنید و برای پاک کردن آن نیز نیازی به استون 100 درصد وجود ندارد و با نوع معمولی می‌توانید آن را از روی ناخن از بین ببرید.

لاک مات

لاک‌ها مات از انواع لاک‌ها بوده که هیچ درخششی را به خود اختصاص نداده است. عموما این لاک هنگامی کاربرد دارد که بخواهند آرایش زیر ناخن را به انجام برسانند. لاک مات نیز بدون حضور دستگاه; می‌تواند خشک شود. همچنین با استون‌های معمولی می‌توان آثار آن از روی ناخن را از بین برد و نیازی به تهیه استون 100 درصد نیست.

لاک شنی

لاک شنی عموما در مانیکور کاربرد دارد و برای استفاده در مجالس خاص انتخاب می‌شود. رنگ‌های بسیاری را از این لاک می‌توانید در بازار پیدا کنید و تنوع بسیاری را دارد. لاک شنی از آنجایی که نوعی کاشت به حساب می‌آید برای خشک شدن سریع آن باید به دستگاه دسترسی داشته باشید. همچنین به دلیل ساختار و دوام آن‌ها برای پاک کردن از استون صد درصد استفاده می‌شود.

لاک هولوگرامی

برای اینکه بتوانید تک تک ذرات براق را بر روی ناخن‌هایتان مشاهده کنید، لاک هولوگرامی پیشنهاد می‌شود. این لاک با ویژگی‌ای که دارد ناخن‌های شما را بسیار زیبا می‌کند و طیف گسترده‌ای از رنگ‌های آن در بازار وجود دارند. این لاک تحت عنوان هفت رنگ نیز شناخته شده است و می‌تواند درخششی را در 7 رنگ از خود نشان دهد.

لاک هولوگرامی بدون نیاز به دستگاه UV خشک می‌شود و برای پاک کردن نیز می‌توان از استون معمولی بهره برد.

لاک مغناطیسی

یکی از جدیدترین لاک هایی که امروزه بازار مصرف را به سمت خود کشانده است، لاک مغناطیسی می باشد. این لاک نیز در رنگ های مختلفی وجود دارد و حاوی همانطور که از نامش پیداست، حاوی براده‌های آهن است. استفاده از این لاک باید زیر نظر سالن کار حرفه‌ای انجام گیرد و برای خشک کردن سریع آن نیز باید از دستگاه UV استفاده کنید. همچنین به خاطر دردسرهایی که این لاک دارد، پاک کردن آن نیز بدون استون 100 درصد امکان پذیر نخواهد بود.

لاک کرومی

لاک کرومی را می توان مناسب آن دسته از افرادی دانست که به زرق و برق و یا در مرکز توجه بودن اهمیت بسیار زیادی می دهند؛ چرا که این لاک ها با ساختاری که دارند، باعث درخشش ناخن های شما می شوند. البته در استفاده از لاک کرومی باید نهایت دقت را داشته باشید تا ورقه ورقه نشود و بتواند زیبایی خود را حفظ کند.

برای خشک شدن این لاک می‌توانید از دستگاه UV بهره ببرید. همچنین برای پاک نمودن نیز استون صد درصد مورد استفاده قرار می گیرد.

لاک گلیتری

مبرای داشتن درخشندگی و جذابیت در ناخن‌هایتان، لاک گلیتری مناسب‌ترین گزینه برای شما می‌باشد. چرا که می‌توانید لایه‌هایی از آن را بر روی ناخن‌هایتان بزنید. همچنین مزیتی که این لاک به همراه دارد این است که خشک شدن آن مستلزم دستگاه UV نبوده و پاک کردن آن نیز تنها با استون معمولی امکان پذیر خواهد بود.

لاک ژل

لاک ژل و یا لاک ناخن ژلیش از تنوع بسیار زیادی برخوردار بوده و توانسته خود را در بین ترندهای امسال قرار دهد. به ندرت می توانید ورقه ورقه شدن این لاک را ببینید. همچنین در صورت عدم استفاده از مواد شوینده شاهد دوام بالای آن خواهید بود. برای خشک شدن این لاک نیاز به دستگاه