وبلاگ

انواع ماسک مو خانگی مخصوص موهای چرب

از قسمت‌های مهم بدن انسان که تاثیر بسیار زیادی بر روی زیبایی ظاهری دارد، مو می‌باشد. مراقبت و نگهداری از مو یکی از کارهای مهمی است که حتما باید بدان توجه بسیاری شود چرا که اگر مو دچار آسیب‌های مختلفی چون موخوره، ریزش، چربی و.. شود علاوه بر زجری که با انسان متحمل خواهد شد باعث از بین رفتن زیبایی ظاهری فرد نیز می‌شود. غدد سباسه موجود در سر باعث ترشح مقداری چربی به عنوان محافظت از پوست در برابر عوامل خارجی چون آلودگی و... می‌شود که فعالیت بیش از حد این غده باعث چربی موی سر خواهد شد. یکی از روش‌های بسیار موثر در رفع چربی مو استفاده از انواع ماسک مو طبیعی و خانگی می‌باشد که علاوه بر این که چربی موی سر را از بین می‌برد باعث از بین رفتن ریزش و شوره مو نیز می‌شود. در این مقاله می‌توانید با 7 روش تهیه ماسک طبیعی مو آشنا شوید که به راحتی بتوانید از چربی موی خود خلاص شوید و مویی شاداب و زیبا داشته باشید. 

6 روش تهیه ماسک طبیعی مو برای موهای چرب

چربی مو یکی از عوامل آزاردهنده‌ای است که به راحتی و با استفاده از ماسک مو قابل درمان می‌باشد. در ایم مقاله می‌توانید با 7 روش تهیه ماسک طبیعی مو آشنا شوید به گونه‌ای که دیگر چربی بر روی موی خود نداشته و موهایی زیبا و شادابی داشته باشید. انواع ماسک طبیعی مو شامل موارد زیر می‌باشد که در این مقاله به طور کامل با طرز تهیه و استفاده هر کدام آشنا خواهید شد.

 1. ماسک مو سرکه سیب و لیمو ترش
 2. ماسک مو عسل، ماست و روغن نارگیل
 3. ماسک مو سفیده تخم مرغ، آووکادو و موز
 4. ماسک مو جوش شیرین و آب گرم
 5. ماسک مو کشک، آرد و عصاره لیمو
 6. ماسک مو نشاسته ذرت

طرز تهیه ماسک مو سرکه سیب و لیمو ترش

لیمو ترش تاثیر بسیار زیادی در رفع چربی موی سر دارد به همین خاطر با ترکیب یک لیمو و نصب لیوان سرکه سیب می‌توانید یک محلول بسیار قوی و موثر برای رفع چربی موهای خود درست کنید. همچنین اگر می‌خواهید باعث تقویت مو شوید و از ریزش زیاد مو جلوگیری کنید بهتر است مقداری روغم کرچک نیز به ان اضافه نمایید. موهای خود را پس از آن که باشامپو شستشو دادید با این محلول نیز بشورید تا چربی موهایتان کامل از بین برود.


طرز تهیه ماسک مو عسل، ماست و روغن نارگیل

با مخلوط کردن مقداری ماست، روغن نارگیل و عسل در یک ظرف نسبتا متوسط می‌توانید یک ماسک مو بسیار موثر برای رفع چربی مو داشته باشید. این نوع ماسک طبیعی مو دارای پروتئین، کلسیم، اسید لاکتیک و منیزیم است که موجب تقویت موی سر نیز خواهد شد. تنها کافی است این ماسک مو را بر روی موی سر خود قرار دهید و به خوبی با ماساژ ان به تمام نقاط مو برسانید در نهایت نتیجه شگفت انگیز این ماسک مو طبیعی را مشاهده خواهید کرد.

طرز تهیه ماسک مو سفیده تخم مرغ، آووکادو و موز

ماسک مو سفیده تخم مرغ، آووکادو و موز نیز یکی دیگر از انواع ماسک طبیعی مو می‌باشد که به رراحتی با مخلوط کردن این مواد می‌توانید آن را تهیه کنید. با یک فرچه و یا برس مخصوص رنگ تمامی مواد این نوع ماسک مو را به روی موهای خود مالیده و بگذارید تا 20 تا 30 دقیقه بماند و سپس آن را آبکشی نمایید. با استفاده مکرر و مرتب این ماسک خواهید دید که موهای نرم و درخشان بدون هیچ گونه چربی خواهید داشت.


طرز تهیه ماسک مو جوش شیرین و آب گرم

جوش شیرین ییک ماده طبیعی است که به عنوان شامو و نرم کننده مو نیز استفاده می‌شود. برای استفاده از این نوع ماسک مو ابتدا باید جوش شیرین را با آب ترکیب کنید و کامل درون مو و کف سر خود بمالید سپس موی خود را با شامپو بشورید. بعد از استفاده مرتب از این نوع ماسک، مویی بدون چربی خواهید داشت. 

طرز تهیه ماسک مو کشک، آرد و عصاره لیمو

برای تهیه‌ی این نوع ماسک طبیعی مو مقداری کشک را با آب له کرده و مقداری عصاره لیمو و ارد را به آن اضافه کنید و سپس خوب هم بزنید. برای استفاده از این نوع ماسک باید حتما ازز انگشتان دست خود استفاده کنید چرا که مواد این ماسک را به خوبی باید به سر خود بمالید و ان را با تارهای موی خود ماساژ دهید. این ماسک باید به مدت 30 دقیقه بر روی سر شما باقی بماند و این که از آن به صورت مرتب، 2 یا 3 بار در هفته استفاده نمایید.

طرز تهیه ماسک مو نشاسته ذرت

نشاسته ذرت از مواد طبیعی و رفع کننده چربی موی سر به شمار می‌رود که با استفاده از آن می‌توانید از موهای چرب خود خلاص شوید. تنها کافی است تا نشاسته ذرت را به کمک وسیله همچون نمکدان بر روی سر خود بریزید و با استفاده از کلاهک‌ها رنگ سر خود را بپوشانید. سپس از بعد از 15 دقیقه با آب گرم سر خود را بشورید.


سخن پایانی

اگر رژیم غذایی درستی نیز داشته باشید می‌توانید از چرب شدن موهایتان جلوگیری کنید. همچنین دقت داشته باشید که از نرم کننده‌های مختلف کمتر استفاده کنید تا موی سر چرب نشود. شستشوی مرتب سر با شامپو نیز از چرب شدن مو جلوگیری خواهد کرد.

0
۲۸ اسفند, ۱۳۹۷

روش های خانگی پاک کردن لاک ناخن

بسیاری از خانم‌ها به خصوص دختران برای هر ست لباس خود رنگ لاک خود را عوض می‌کنند که هر بار برای پاک کردن لاک خود از استون استفاده می‌کنند. جالب از است که بدانید به جای استون می‌توانید از موادی که در خانه دارید لاک ناخن خود را به راحتی پاک نمایید. پاک کردن لاک ناخن بدون استفاده از استون یک در عین حال که یک کار کاملا مقرون به صرفه می‌باشد از آسیب و عوارضی که ممکن است برای ناخن‌ها به وجود بیاید جلوگیری می‌کند. برای پاک کردن لاک ناخن بدون استون 7 روش مختلف وجود دارد که در این مقاله سعی داریم تا شما را با آن روش‌ها آشنا سازیم. 


5 روش مختلف برای پاک کردن لاک ناخن بدون استون

بسیاری دیده شده که پس از هر بار پاک کردن لاک ناخن با استون رنگ آن لاک جذب ناخن شده و باعث می‌شود تا ناخن‌ها هاله‌ای از رنگ لاک را به خود بگیرد سفیدی و تمیزی ناخن از بین برود. با استفاده از مواد موجود در خانه به راحتی می‌توانید لاک ناخن خود را پاک کنید بدون ان که آسیبی به ناخن‌هایتان وارد شود. 5 روش مختلف برای پاک کردن لاک ناخن بدون استون وجود دارد، برای مثال:

 • استفاده از الکل یا مواد حاوی الکل 
 • استفاده از لاک
 • استفاده از سرکه سفید و یا محلول سرکه و آبلیمو
 • استفاده از ترکیب آب اکسیژنه و آب داغ
 • استفاده از خمیر دندان

استفاده از الکل یا مواد حاوی الکل برای پاک کردن لاک

الکل یک محلول بسیار قوی برای پاک کردن لاک ناخن به شمار می‌رود ولی اگر الکل در خانه ندارید اصلا نگران نباشید با استفاده از موادی که دارای الکل هستند همچون عطر، اسپری بدن، ضد غفونی کننده دست و ... لاک خود را به راحتی پاک کنید. فقط کافی است مقداری از این مدار را به ناخن خود بنید سپس با یک عدد دستمال یا پنبه لاک ناخن خود را به راحتی پاک کنید. 

استفاده از لاک برای پاک کردن لاک ناخن

نکته جالبی که باید بدانید این است که با استفاده از یک لاک دیگر می‌توانید لاک ناخن خود را به راحتی پاک نمایید. یک لاک می‌توانید لاک روی ناخن شما را به راحتی حل کنید. برای پاک کردن لاک ناخن خود باید از ییک لاکی استفاده کنید که رقیق باشد و به سرعت خشک نشود همچنین بهتر است از لاکی با رنگ تیره استفاده کنید . برای این کار باید لاک را بر روی ناخن خود کامل بزنید به صورتی که خشک نشود سپس با یک عدد دستمال آن را از روی ناخن خود پاک نمایید. 

استفاده از سرکه سفید یا محلول سرکه و آبلیمو 

سرکه یک محلول اسیدی و قوی برای پاک کردن لاک می‌باشد که بر عکس استون هیچ گونه آسیبی را به ناخن وارد نخواهد کرد. برای اثر پذیری بیشتر سرکه می‌توانید مقداری آبلیمو یا حتی آب پرتغال به ان اضافه کنید. در این روش باید انگشتان خود را به مدا 10 الی 15 دقیقه درون سرکه قرار دهید. این کار باعث سست شدن بافت‌های لاک شده و به راحتی می‌توانید لاک ناخن خود را بدون هیچ گونه آسیبی پاک کنید.


استفاده از ترکیب آب اکسیژنه و آب داغ

آب داغ باعث نرم و سست شدن بافت‌های لاک ناخن می‌شود. در این روش برای پاک کردن لاک خود بهتر است تا مقداری آب اکسیژنه را با آب داغ ترکیب کنید و انگشتان خود را به مدت 10 دقیقه درون آن نگه دارید در این مدت با دست دیگر و استفاده از سوهان ناخن لاک را از روی انگشتان خود پاک کنید.

استفاده از خمیر دندان

یکی دیگر از مواد غیر استونی که باعث پاک شدن لاک ناخن می‌شود، خمیر دندان است. با استفاده از خمیر دندان می‌توانید به راحتی لاک را از روی ناخن‌های خود پاک کنید. برای اثر بخشی قوی‌تر می‌توانید مقداری جوش شیرین را با خمیر دندان ترکیب کرده سپس با یک مسواک و یا حتی با دست خود آن را بر روی ناخن‌هایتان بمالید و در نهایت با یک پنبه کوچک ان را پاک کنید.


سخن آخر

علاوه بر زیبایی به سلامت ناخن‌های خود نیز توجه داشته باشید. این را بدانید که اگر لاک تیره باشد و مدت زمان زیادی بر روی ناخن بماند، پاک کردن آن مشکل‌تر خواهد بود و پس از پاک شدن لاک، ناخن تیره‌تر و زردتر می‌شود. برای جلوگیری از این مشکلات بهتر است از روش‌های بالا برای پاک کردن لاک خود استفاده کنید. همچنین دقت داشته باشید که لاک موجب شکنندگی و خشکی ناخن‌ها می‌شود که با استفاده از روغن نارگیل و یا وازلین نرمی و رطوبت لازم را به ناخن‌ها برگردانید.

0
۲۶ اسفند, ۱۳۹۷

ماسک صورت طبیعی برای پوست های خشک

پوست بدن به خصوص پوست صورت بر اثر عوامل مختلفی چون سردی آب و هوا، کاهش ترشح چربی و یا به صورت ارثی یا ژنتیکی خشک می‌شود. پوست خشک بیشتر دچار چین و چروک و پیری زودرس خواهد شد به همین خاطر کسانی که دارایچنین پوستی هستند بیشتر باید مراقب پوست خود باشند و رطوبت و نرمی لازم را به پوستخود برسانند. کسانی که دارای پوستی چرب هستند برعکس پوست خشک دچار چروک و ترک پوست نخواهند شد.اگر پوست خشکی دارید نیازی به نگرانی نیست، می‌توانید با استفاده ازانواع ماسک صورت طبیعی به راحتی شر خشکی پوست صورت خود خلاص شوید. برای از بین بردن جوش‌های صورت خود نیز می‌توانید از انواع ماسک طبیعی که به راحتی در خانه می‌توانید تهیه کنید، استفاده نمایید. این مدل ماسک صورت خانگی در عین تاثیر پذیری تدریجی و بلند مدتی که دارد، موجب سلامت و شادابی پوست صورت نیز می‌شود. در این مقاله سعی داریم تا شما را با انواع ماسک صورت طبیعی برای پوست های خشک و طرز تهیه آن‌ها آشنا سازیم.

ماسک صورت

انواع ماسک صورت طبیعی و طرز تهیه و استفاده از آن

اگر از داشتن پوست خشک و همچنین ترک و چروک شدن پوست صورتتان خسته شده‌اید، می‌توانید با صرف کمترین هزینه و با استفاده از موادگیاهی ماسک صورت طبیعی برای خود تهیه کنید. با استفاده از انواع ماسک صورت طبیعی که در خانه به راحتی می‌توانید برای خود درست کنید، پوستی نرم و شفاف و صاف بدون هیچگونه جوشی خواهید داشت. با استفاده از مواد طبیعی و گاهی زیر می‌توانید انواع ماسک صورت خانگی برای خود درست کنید که در قسمت بعد طرز تهیه و استفاده هر کدام از آن آموزش داده خواهد شد.

 • آلوئه ورا و خیار
 • ماست
 • سس مایونز
 • روغن نارگیلقهوه

ماسک صورت طبیعی آلوئه وراو خیار

آلوئه ورا و خیار هر دو دارای خواص و مزایایی است که برای پوست خشک مفید می‌باشند. آلوئه ورا گیاهی است که ژل درون آن موجب سلامت و شادابی پوست و همچنین ضد التهاب و خشکی و ترک پوست می‌شود. همانطور که می‌دانید درصد زیادی از خیار از آب تشکیل شده است که برای تسکین دادن، پاکسازی و مرطوب کردن پوست بسیار مفید است. همچنین خیار دارای ویتامین A و C  است که موجب تغذیه پوست نیز می‌شود. برای تهیه این ماسک صورت طبیعی نصف یک خیار پوست کنده و چند قاشق چایخوری ژلآلوئه‌ورا را با هم مخلوط کنید و در یک مخلوط کن بریزید تا به صورت خمیری درآید.سپس این ماده را با انگشتان خود بر روی بمالید و بعد از 30 دقیقه با آب سر صورتخود را شستشو دهید.

دقت داشته باشید که این مدل ماسک صورت خانگی رابه دور چشمانتان نزنید.

ماسک صورت طبیعی آلوئه ورا و خیار

ماسک صورت طبیعی ماست

همه ما از خواص عالی لبنیات آگاه هستیم. ماست یکیاز انواع لبنیاتی است که علاوه بر این که خواص مفیدی از خوردن آن به بدن می‌رسد، استفاده از ماست بر روی صورت به عنوان ماسک طبیعی بسیار مفید و عالی نیز خواهدبود. ماست یک مرطوب کننده عالی است که برای رنگ پوست و باز کردن منافذ پوست صورت نیز مفید می‌باشد. به سبب لاکتیتک موجود در ماست پوستی نرم و لطیف خواهید داشت. از دیگر خواص عالی و مفید ماست می‌توان به ضد التهاب و ضد باکتری بودن آن اشاره کرد. تنها کافی است اجازه دهید تا به مدت 20 دقیقه ماست بر روی پوست صورتتان بماند تا اثر و نتیجه آن را ببینید. با اضافه کردن آلوئه ورا و یا کمی آب پرتغال می‌توانید ماسک صورت طبیعی و عالی‌تری را داشته باشید.

ماسک صورت طبیعی سس مایونز

سس مایونز به سبب چربی و تخم مرغی که درون خوددارد موجب آبرسانی و مرطوب شدن پوست و همچنین هیدراته شدن سلول‌های خشک پوست خواهد شد. کمی از سس مایونز را بر روی صورت خود بمالید و بگذارید تا 20 دقیقه باقی بماندسپس با آب سر صورتتان را بشورید.

ماسک صورت طبیعی سس مایونز

ماسک صورت طبیعی روغن نارگیل

کمی روغن نارگیل را با یک قاشق غذاخوری گلیسیرین و گلاب و چند قطره آبلیمو مخلوط کنید و بر روی پوست صورت و نواحی خشک بمالید. پس از حدود ۱۵ دقیقه شستشو دهید. روغن نارگیل وگلیسیرین و لیمو دارای خواص فراوانی است که برای پوست و مو و همچنین مرطوب و نرم شدن صورت بسیار مفید و کارآمد می‌باشد. این ترکیب یک ماسک صورت طبیعی را ایجاد می‌کندکه تاثیر ان را بعد از چند مرتبه استفاده، مشاهده خواهید کرد.

ماسک صورت طبیعی قهوه

این مدل ماسک صورت تنها شامل قهوه نمی‌باشد. شما باید پودر قهوه را با موادی همچون شیر و عسل ترکیب کنید تا یک ماسک طبیعی با اثرپذیری بالا داشته باشید. پودر قهوه سبب از بین رفتن سلول‌های مرده شما شده و نرمیو رطوبت را به پوست شما باز می‌گرداند. از دیگر خواص قهوه می‌توان به لایه برداربودن آن اشاره کرد که همچنین موجب درخشان‌تر، محکم و مقاو‌تر شدن پوست صورت نیز می‌شود.دو قاشق غذاخوری قهوه، ۳ قاشق غذاخوری شیر، ۲ قاشق غذاخوری پودر کاکائو و ۱ قاشق غذاخوری عسل را با هم مخلوط کنید و بگذارید تا به مدت نیم ساعت بر روی صورتتان بماند.

0
۲۰ اسفند, ۱۳۹۷

روش صحیح پاک کردن آرایش صورت

همانطور که زیبایی و آراستگی چهره بسیار مهم است، حفظ سلامت پوست صورت نیز از مواردی است که باید حتما بدان توجه بسیار شود. اگر جز افرادی هستید که با آرایش می‌خوابید، باید گفت که سلامت پوست صورت خود را به خطر انداخته‌اید. امروزه تنوع لوازم آرایشی با کیفیت که ماندگاری بالایی نیز دارند و دیگر نیازی به تمدید آرایش نمی‌باشد، سبب شده تا خانم‌ها دیگر آرایش خود را پاک نکنند و حتی با همان آرایش به رختخواب بروند. در کنار جنبه مثبت ماندگاری بالای لوازم آرایشی، دارای جنبه‌های منفی نیز می‌باشد. باید بدانید که اگر مواد آرایشی بیش از حد بر روی پوست و یا چشمانتان بماند باعث آسیب، سوزش و حساسیت‌های حدی می‌شود. پاک کردن آرایش صورت باعث می‌شود از جذب مواد آرایشی و شیمیایی به روزنه پوستتان جلوگیری کرده و باعث می‌شود تا پوست بتواند راحت‌تر نفس بکشید و سلامت و شادابی خود را حفظ کند. با توجه به دلایل شرح داده شده بهتر از پاکننده های طبیعی برای پاک کردن آرایشتان استفاده کنید. برای تهیه این نوع پاکننده ها نیازی به هزینه نیست، با توجه به آموزش‌های زیر به راحتی می‌توانید انواع پاک کننده طبیعی آرایشی را تهیه کنید که آلودگی پوست را نیز به خوبی پاک خواهد نمود.

انواع پاک کننده طبیعی آرایش

آرایش و یا میکاپ صورت جزئی از زندگی همه‌ی خانم‌ها می‌باشد. بسیاری از خانم‌هابه دنبال انتخاب لوازم آرایشی با ماندگاری بالا هستند. استفاده از این مدل لوازمآرایشی در عین کیفیت عالی و ماندگاری بالایی که دارند، پاک کردن آن‌ها مشکل بوده ویا این که بسیاری از خانم‌ها برای صرفه جویی و یا از روی تنبلی دیگر آرایش خود راپاک نمی‌کنند و با همان آرایش به رختخواب می‌روند که این کار باعث بروز مشکلاتیبرای پوست، چشم و مژه ایجاد می‌کند. برای پاک کردن آرایش صورت خود بهتر از از موادطبیعی به جای مواد شیمیایی و اسانس دار استفاده نمایید. همانطور که انتخاب لوازمآرایشی استاندارد و با کیفیت مهم است، برای پاک کردن آرایش نیز باید از مواد طبیعیو سالم استفاده کنید که در عین حال که آرایش شما را پاک می‌کند، باعث تغذیه وسلامت پوست نیز بشود. در ادامه می‌توانید با طرز تهیه انواع پاک کننده طبیعی آرایشبا مواد سالم و کاملا طبیعی که در زیر نام برده شده است، آشنا شوید.

 • گلاب و ژل آلوئه ورا
 • روغن زیتون و بادام
 • عسل و جوش شیرین
 • ماست یا شیر
 • بخور و روغن بچه

پاک کننده طبیعی گلاب و ژل آلوئه ورا

برای تهیه پاک کننده طبیعی با استفاده از گلاب و آلوئه ورا به دو روش می‌توانید عمل کنید، که هر دو دستور به یک میان درست و قابل قبول می‎باشند. گیاه آلوئه ورا را از یک عطاری تهیه کرده و پوست سبز گیاه را با چاقو برش می‌دهید و ژل زیر آن را با یک قاشق تمیز درون یک ظرف می‌ریزید به اندازه ژل آلوئه ورا گلاب را اظافه کرده و با هم قاطی می‌کنید سپس دو قاشق غذاخوری روغن گیاهی بیفزایید و خوب آن‌ها را هم بزنید. در دستور دوم به جای روغن گیاهی می‌توانید  گلیسرین، صابون، روغن زیتون و روغن گل رز را به آن اظفه کرده و ترکیب نمایید. در مرحله بعد این مواد را باید درون یک مخلوط کن بریزید تا به صورت خمیری شکل درآید. هر بار برای پاک کردن آرایش خود مقداری از این مواد را بر روی پوست صورت خود بمالید و بعد از 1 الی 2 دقیقه با آب بشورید.

برای پاک کردن رژ گونه می‌توانید از ترکیب وازلین با ژل آلوئه ورا استفاده کنید، چرا که وازلین پوست را نرم و مرطوب و تمیز می‌کند و آلوئه ورا مواد شیمیایی آرایش را از بین خواهد برد.


پاک کننده طبیعی روغن زیتون و بادام

ترکیب روغن بادام و روغن زیتون از دیگر انواع پاک کننده طبیعی آرایش به شمار می‌رود که علاوه بر از بین بردن مواد شیمیایی و رنگی آرایش از روی پوست، باعث جذب ویتامین و سلامت پوست نیز می‌شود. برای تهیه این مدل پاک کننده طبیعی به 3 روش مختلف زیر می‌توانید عمل کنید:

 1. مقداری کمی شیر و چند قطره روغن زیتون و بادام را مخلوط کنید. پس از نمدار کردن پوست صورت خود با یک پنبه کوچک آن مواد را به صورت خود مالیده و آرایش خود را پاک کنید.
 2. در روش دوم می‌توانمید بدون استفاده از شیر چند قطره روغن زیتون و بادام را ترکیب کرده و با یک پنبه به صورت دایره ای بر روی آرایش خود بمالید و آن را پاک کنید.
 3. در این روش می‌توانید مقداری روغن زیتون را با روغن درخت چای مخلوط کنید و سپس کمی روغن بادام به آن بیفزایید. در این قسمت نیازی به استفاده از پنبه نمی‌باشد. می‌توانید با دست خود این مواد را به آرامی بر روی صورتتان بمالید و ماساژ دهید و بعد از مدت کمی صورتتان را با آب بشورید.

پاک کننده طبیعی عسل و جوش شیرین

جوش شیرین یکی از مواد طبیعی و گیاهی است که به عنوان لایه بردار استفاده می‌شود. با ترکیب جوش شیرین و عسل می‌توانید یک پاک کننده طبیعی آرایش داشته باشید که باعث از بین رفتن لایه‌های مرده پوست شما نیز می‌شود. در ترکیب این دو مواد می‌توانید مقداری روغن نارگیل نیز اضافه کنید. حتما دقت داشته باشید که لازم نیست این مواد را محکم بر روی پوست صورت خود بمالید. 

پاک کننده طبیعی ماست یا شیر

ماست به تنهایی خود یک پاک کننده طبیعی آرایش است که با زدن پنبه به آن و مالیدن ماست به صورت خود می‌توانید آرایشتان را کامل پاک نمایید. همچنین یک قاشق غذاخوری ماست یا شیر، یک قاشق چای‌خوری آبلیمو و کمی قطره اسانس لیمو می‌توانید یک پاک کننده بسیار قوی و سالمی را درست کنید که سلامت پوستتان را نیز تضمین خواهد کرد. پاک کننده طبیعی بخور و روغن بچه

از روزگاران قدیم بخور دادن صورت یکی از راه‌های درمان سرماخوردگی و همچنین حفظ سلامت پوست بود. امروزه شما نیز می‌توانید بدون استفاده از هیچ دستگاه بخوری و تنها با باز کردن اب داغ درون سینک صورت خود را بخور دهید تا منافذ پوستتان باز شود، سپس با استفاده از یک پنبه کوچک مقداری روغن بچه به صورتتان بمالید تا آرایشتان کاملا پاک گردد.


سخن آخر

همانطور که می‌دانید زیبایی و سلامت پوست صورت بسیار اهمیت دارد، پس یهتر است تا با استفاده از روش‌های طبیعی و مواد گیاهی و غیر شیمیایی، پوست صورت خود را از هر گونه آلودگی و مواد آرایشی پاک گردانید.


1
۱۵ اسفند, ۱۳۹۷