سه شنبه, ۲۸ اسفند,۱۳۹۷

انواع ماسک مو خانگی مخصوص موهای چرب

از قسمت‌های مهم بدن انسان که تاثیر بسیار زیادی بر روی زیبایی ظاهری دارد، مو می‌باشد. مراقبت و نگهداری از مو یکی از کارهای مهمی است که حتما باید بدان توجه بسیاری شود چرا که اگر مو دچار آسیب‌های مختلفی چون موخوره، ریزش، چربی و ... شود علاوه بر زجری که با انسان متحمل خواهد شد باعث از بین رفتن زیبایی ظاهری فرد نیز می‌شود. غدد سباسه موجود در سر باعث ترشح مقداری چربی به عنوان محافظت از پوست در برابر عوامل خارجی چون آلودگی و... می‌شود که فعالیت بیش از حد این غده باعث چربی موی سر خواهد شد. یکی از روش‌های بسیار موثر در رفع چربی مو استفاده از انواع ماسک مو طبیعی و خانگی می‌باشد که علاوه بر این که چربی موی سر را از بین می‌برد باعث از بین رفتن ریزش و شوره مو نیز می‌شود. در این مقاله می‌توانید با 7 روش تهیه ماسک طبیعی مو آشنا شوید که به راحتی بتوانید از چربی موی خود خلاص شوید و مویی شاداب و زیبا داشته باشید.

برای خرید شامپو موی چرب آلوپینکس کلیک کنید.

6 روش تهیه ماسک طبیعی مو برای موهای چرب

چربی مو یکی از عوامل آزاردهنده‌ای است که به راحتی و با استفاده از ماسک مو قابل درمان می‌باشد. در این مقاله می‌توانید با 7 روش تهیه ماسک طبیعی مو آشنا شوید به گونه‌ای که دیگر چربی بر روی موی خود نداشته و موهایی زیبا و شادابی داشته باشید. انواع ماسک طبیعی مو شامل موارد زیر می‌باشد که در این مقاله به طور کامل با طرز تهیه و استفاده هر کدام آشنا خواهید شد.

  1. ماسک مو سرکه سیب و لیمو ترش
  2. ماسک مو عسل، ماست و روغن نارگیل
  3. ماسک مو سفیده تخم مرغ، آووکادو و موز
  4. ماسک مو جوش شیرین و آب گرم
  5. ماسک مو کشک، آرد و عصاره لیمو
  6. ماسک مو نشاسته ذرت

طرز تهیه ماسک مو سرکه سیب و لیمو ترش

لیمو ترش تاثیر بسیار زیادی در رفع چربی موی سر دارد به همین خاطر با ترکیب یک لیمو و نصب لیوان سرکه سیب می‌توانید یک محلول بسیار قوی و موثر برای رفع چربی موهای خود درست کنید. همچنین اگر می‌خواهید باعث تقویت مو شوید و از ریزش زیاد مو جلوگیری کنید بهتر است مقداری روغم کرچک نیز به ان اضافه نمایید. موهای خود را پس از آن که باشامپو شستشو دادید با این محلول نیز بشورید تا چربی موهایتان کامل از بین برود.


طرز تهیه ماسک مو عسل، ماست و روغن نارگیل

با مخلوط کردن مقداری ماست، روغن نارگیل و عسل در یک ظرف نسبتا متوسط می‌توانید یک ماسک مو بسیار موثر برای رفع چربی مو داشته باشید. این نوع ماسک طبیعی مو دارای پروتئین، کلسیم، اسید لاکتیک و منیزیم است که موجب تقویت موی سر نیز خواهد شد. تنها کافی است این ماسک مو را بر روی موی سر خود قرار دهید و به خوبی با ماساژ ان به تمام نقاط مو برسانید در نهایت نتیجه شگفت انگیز این ماسک مو طبیعی را مشاهده خواهید کرد.

برای خرید کرم پودر حاوی عسل بی بیوتی کلیک کنید.

طرز تهیه ماسک مو سفیده تخم مرغ، آووکادو و موز

ماسک مو سفیده تخم مرغ، آووکادو و موز نیز یکی دیگر از انواع ماسک طبیعی مو می‌باشد که به رراحتی با مخلوط کردن این مواد می‌توانید آن را تهیه کنید. با یک فرچه و یا برس مخصوص رنگ تمامی مواد این نوع ماسک مو را به روی موهای خود مالیده و بگذارید تا 20 تا 30 دقیقه بماند و سپس آن را آبکشی نمایید. با استفاده مکرر و مرتب این ماسک خواهید دید که موهای نرم و درخشان بدون هیچ گونه چربی خواهید داشت.


طرز تهیه ماسک مو جوش شیرین و آب گرم

جوش شیرین ییک ماده طبیعی است که به عنوان شامو و نرم کننده مو نیز استفاده می‌شود. برای استفاده از این نوع ماسک مو ابتدا باید جوش شیرین را با آب ترکیب کنید و کامل درون مو و کف سر خود بمالید سپس موی خود را با شامپو بشورید. بعد از استفاده مرتب از این نوع ماسک، مویی بدون چربی خواهید داشت.

بیشتر بخوانید: انتخاب رنگ مو مناسب

طرز تهیه ماسک مو کشک، آرد و عصاره لیمو

برای تهیه‌ی این نوع ماسک طبیعی مو مقداری کشک را با آب له کرده و مقداری عصاره لیمو و ارد را به آن اضافه کنید و سپس خوب هم بزنید. برای استفاده از این نوع ماسک باید حتما ازز انگشتان دست خود استفاده کنید چرا که مواد این ماسک را به خوبی باید به سر خود بمالید و ان را با تارهای موی خود ماساژ دهید. این ماسک باید به مدت 30 دقیقه بر روی سر شما باقی بماند و این که از آن به صورت مرتب، 2 یا 3 بار در هفته استفاده نمایید.

طرز تهیه ماسک مو نشاسته ذرت

نشاسته ذرت از مواد طبیعی و رفع کننده چربی موی سر به شمار می‌رود که با استفاده از آن می‌توانید از موهای چرب خود خلاص شوید. تنها کافی است تا نشاسته ذرت را به کمک وسیله همچون نمکدان بر روی سر خود بریزید و با استفاده از کلاهک‌ها رنگ سر خود را بپوشانید. سپس از بعد از 15 دقیقه با آب گرم سر خود را بشورید.


سخن پایانی

اگر رژیم غذایی درستی نیز داشته باشید می‌توانید از چرب شدن موهایتان جلوگیری کنید. همچنین دقت داشته باشید که از نرم کننده‌های مختلف کمتر استفاده کنید تا موی سر چرب نشود. شستشوی مرتب سر با شامپو نیز از چرب شدن مو جلوگیری خواهد کرد.

افزودن نظر جدید