دوشنبه, ۱۶ اردیبهشت,۱۳۹۸

انتخاب رنگ مو مناسب

بسیاری از خانم‌ها بدنبال تنوع و تغییر در چهره و ظاهر خود هستند. رنگ کردن موها تاثیر بسیاری زیادی زیبایی چهره دارد اما اگر رنگ مو به اشتباه انتخاب شود نتیجه‌ای عکس خواهد داشت پس برای انتخاب رنگ موی مناسب باید به نکاتی که در ادامه به توضیح انها پرداخته شده است توجه کرد.

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که بعد از رنگ کردن موی خود متوجه شده‌اید که رنگ آن به شما نمی‌آید این مشکل به دلیل عدم شناخت شما از تن رنگی پوست خود است. بهترین رنگ مو رنگی است که سن شما را زیاد نشان نداده و زیبایی چهره شما را چندین برابر کند.

برای خرید اسپری رنگ مو موقت کلیک کنید.

تشخیص پوست سرد، گرم و یا خنثی

هر فرد دارای رنگ پوست مخصوص به خود است که با توجه به آن می‌تواند بهترین رنگ مو هماهنگ با رنگ پوست خود را انتخاب کند زیرا انتخاب اشتباه نه تنها باعث زیبایی چهره نمی‌شود بلکه جلوه بدی به چهره می‌بخشد. ما در این مقاله چند روش ساده برای تشخیص رنگ پوست را به شما آموزش می‌دهیم.

  • سعی کنید در نور طبیعی این کار را انجام دهید تا نتیجه دقیق تری بدست آید، به رگ های قسمت داخلی مچ درست یا ساعد خود نگاه کنید اگر رگ‌های شما به رنگ آبی یا نبفش بود شما پوستی سرد دارید، اما اگر این رنگ ها به رنگ سبز باشند پوست شما گرم است. اگر نتوانستید رنگ آبی یا سبز را از یکدیگر تشخیص دهید پس شما پوستی خنثی دارید.

  • میتوانید به سراغ جواهرات نقره و طلای خود بروید. آنها در کنار صورت خود گرفته و دقت کنید که کدام بیشتر به پوست شما می‌آید و در کنار پوست شما شفاف‌تر هستند و جلوه بیشتری دارند. از جواهر انتخابی شما نقره باشد پوست شما سرد و اگر طلا کنار پوست شما جلوه زیباتری داشته باشد پوستی گرم دارید .
  • موهایتان را به کمک یک حوله با رنگ سفید یا خنثی جمع کنید، آرایشتان را کاملا پاک کرده و یک لباس به رنگ سفید یا خنثی بپوشید و در مقابل آینه بایستید. با دقت از فاصله نزدیک به پوست خود نگاه کنید. اگر رنگ پوست شما به سمت قرمز یا صورتی می‌رود رنگ پوست شما سرد است و اگر پوستی با تن رنگی گرم داشته باشید رنگ پوست شما رو به زیتونی، طلایی و یا هلویی می‌رود. در مواقعی که نمی‌توانید تن رنگ خود را تشخیص دهید شما دارای پوستی با تن خنثی هستید.
  • یک کاغذ کاملا سفید بدون هیچ زردی و رنگ تزئینی را کنار صورت خود بگیرید. رنگ پوستتان را با کاغذ مقایسه کنید اگر پوست شما زردتر از کاغذ بود تن رنگی پوست شما گرم است و اگر پوست صورتتان صورتی یا آبی تر از رنگ کاغذ است تن رنگی پوست شما سرد می‌باشد. اگر احساس کردید پوستتان سبزتر از کاغذ است تن رنگی پوستی شما جزء زیتونی که با تن رنگ سرد است محسوب می‌شود.

بیشتر بخوانید: مراقبت های بعد از کراتینه مو

هماهنگی رنگ مو با رنگ چشم

هر چند هماهنگ بودن رنگ مو با چشم شما مثل هماهنگی آن با رنگ پوستتان حائز اهمیت نمی‌باشد اما می تواند نقش بسزایی در افزایش زیبایی چهره ایفا کند.افراد دارای رنگ چشم قهوه ای نباید از رنگ موی بلوند، نقره ای و یا پلاتینه استفاده کنند. رنگ موهای مناسب این افراد رنگ موی قهوه ای، فندقی و یا بلند عسلی و تمام رنگ موهای با تن رنگی گرم می‌باشد.اگر جزء افراد با چشم روشن هستید بهتر است از رنگ موهای با تن رنگی روشن و یخی استفاده کنید اما اگر چشم روشن و پوستی تیره دارید بهترین انتخاب برای شما رنگ های گرم مانند قهوه ای روشن و یا بلوند تیره است.

پوست های خنثی

اگر بعد از راهکارهای گفته شده متوجه شدید که پوست شما تن رنگی خاصی ندارد در بهترین وضعیت قرار دارید زیرا می‌توانید مطابق با سلیقه خود هر رنگ مویی را که می‌پسندید بررروی موی خود استفاده کنید و نیازی به توجه و رعایت قاعده خاصی برای تعیین پایه و تن رنگ موی خود ندارید. فقط باید به این نکته توجه کنید که رنگ مویی را انتخاب کنید که متناسب با شخصیت شما بوده و نگهداری از آن دشوار نباشد.

بعد از شناخت تن رنگی پوست خود و انتخاب رنگ مناسب قبل از رنگ کردن موها می‌توانید:

1. بخش کمی از موهای خود را جدا کرده و رنگ موی انتخابی را روی آن تست کنید که از ظاهر رنگ مو بر روی موهای خود آگاهی پیدا کنید.

برای خرید شامپو بدون سولفات ریو کلیک کنید.

2. می‌توانید یک کلاه کیس همرنگ با رنگ انتخابی خود تهیه کرده و میزان تغییر و زیبایی چهره خود را با این رنگ مو بسنجید. این کار را می‌توانید قبل از انتخاب رنگ انجام داد و انواع رنگ را در کنار پوست خود امتحان کرد تا رنگ متناسب با پوست خود را پیدا کنید.

3. بهتر است یک تصویر از رنگ خود را تهیه کرده که در زمان مراجعه به سالن زیبایی آرایشگر کاملا متوجه خواسته شما شود و تا حدالامکان از واژه‌هایی چون قرمز، آبی یا بلوند استفاده نکنید و همچنین زمانی از واژه های خاکستری، کاراملی، عسلی یا اسپرسو استفاده کنید که واقعا می دانید چه می‌خواهید.

افزودن نظر جدید