یکشنبه, ۱۱ فروردین,۱۳۹۸

انواع بخور برای رفع جوش های صورت

داشتن پوستی صاف و شفاف و همچنین شاداب از عوامل بسیار موثر زیبایی می‌باشد. برای آن که بتوانید همیشه پوستی سلامت و بدون هیچ گونه جوش داشته باشید باید از روش‌های مختلفی برای مراقبت از پوست خود استفاده نمایید. یکی از روش‌هایی که سلامت و شادابی پوست صورت شما را تضمین می‌کند، استفاده از بخور صورت می‌باشد که با باز کردن منافذ پوست به صورت شما اجازه نفس کشیدن می‌دهد. همچنین یکی از ویژگی‌های بخوردادن صورت پاکسازی پوست می‌باشد که تمام آلودگی‌ها، غبار و تیرگی پوست و را از بین برده و باعث شادابی و طراوت پوست صورت می‌شود. اگر جزافرادی هستید که دارای جوش‌های فراوان بر روی پوست صورت خود می‌باشیدف با استفاده از انواع بخور که در این مقاله به شما آموزش داده خواهد شد می‌توانید جوش های سر سیاه صورت خود را از بین ببرید. در این مقاله سعی شده تا انواع بخور صورت با گیاهان طبیعی شرح داده شود تا با استفادهاز آن‌ها بتوانید پوستی نرم و لطیف داشته باشید.

فواید آرگان برای پوست

انواع بخور صورت با گیاهان طبیعی

با استفاده از انواع بخور صورت با گیاهان طبیعی می‌توانید صورت خود را پاک از انواع جوش سر سیاه و سر سفید کنید. گیاهان طبیعی بسیار موثرتر از مواد شیمیایی بوده که باعث سلامت و پاکسازی عالی پوست صورت می‌شوند. از انواع بخور صورت با مواد گیاهی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • بخور صورت با گل بابونه
  • بخور صورت با گلاب
  • بخور صورت با لیمو ترش، نعنا و جعفری
  • بخور صورت با تخم گشنیز، گل ختمی و گل شقایق

برای خرید محصولات سینره کلیک کنید.

بخور صورت با گل بابونه

اگر می‌خواهید جوش‌های سر سیاه صورت خود را از بین ببرید بهتر است از بخور صورت با گل بابونه استفاده کنید. 100 گرم آب را بگذارید تا کامل بجوشد و بعد دو قاشق گل بابونه درون آن بریزید، سپس درجه حرارت گاز را کم کرده و صورت خود را جلوی بخار این محلول قرار دهید. این عمل را به مدت 10 دقیقه تکرار کرده و در نهایت پس از ولم شدن این محلول، مایع ان را بر روی صورت خود بریزید. با انجام این کار جوش‌های سر سیاه صورتتان به تدریج از بین خواهد رفت.

فواید بابونه برای پوست

بیشتر بخوانید: راهکارهای خانگی سفید شدن پوست

بخور صورت با گلاب

گلاب دارای خواص عالی و به خصوصی است که به شادابی و سلامت پوست صورت بسیار کمک می‌کند. از جمله خواص گلاب می‌توان به رفع خشکی پوست، درمان جوش، رفع خستگی چشم و... اشاره کرد. 5 قاشق غذاخوری گلاب را درون 100 گرم اب بجوشانید و سپس صورت خود را بروی بخار ان قرار دهید با تکرار مدام این کار خواهید دید که به تدریج جوش‌های صورت از بین خواهد رفت. همچنین بخور صورت با گل بابونه باعث رفع چین و چروک صورت نیز می‌شود.

فواید گلاب برای پوست

بخور صورت با لیمو ترش، نعنا و جعفری

بخور صورت با لیمو ترش، نعنا و جعفری سبب باز شدن منافذ پوست و همچنین شادابی و نرمی آن می‌شود.همچنین یکی از خواص لیمو ترش از بین بردن جوش‌های سر سیاه بوده که در این محلول اضافه خواهد شد. نیم لیتر آب را با مقداری نعنا و جعفری و نصف پوست یک لیمو ترش را بجوشانید و صورت خود را در تماس با بخار آن قرار دهید. با این عمل می‌توانید پوستی صاف و شاداب داشته باشید.

برای خرید ژل شستشوی صورت کامان کلیک کنید.

بخور صورت با تخم گشنیز، گل ختمی و گل شقایق

تمامی گیاهان طبیعی دارای خواص و ویژگی‌هایی هستند که استفاده از آن‌ها می‌توانید پوستی صاف و شفاف داشته باشید. پس از مخلوط تخم گشنیز، گل ختمی و گل شقاقی آن‌ها در یک ظرف آب بریزید و بگذارید تا کامل جوشیده شود. بخور این محلول باعث از بین رفتن جوش‌های صورت و نرمی و لطافت آن نیز می‌شود. برای بخور دادن صورت باید نکات مهمی را رعایت کنید که در قسمت بعد شرح داده شده است.

نکات مهم درباره بخور صورت

در هنگام بخور دادن صورت باید به نکاتی که در زیر گفته می‌شود حتما توجه کنید تا نتیجه دلخواهتان را بتوانید بگیرید.

  • قبل بخور صورت حتما پوست صورتتان را ببا صابون‌های معمولی و بدون عطر شستشو دهید.
  • معمولا باید بین 15 تا 20 دقیقه صورت خود را بخور دهید اما اگر دارای پوستی حساس هستید بهتر است که این زمان را کمتر نمایید.
  • برای پوست‌های خشک بهتر است که پس از بخور دادن از کرم‌های نرم کننده استفاده کنید.
  • اگر می‌خواهید تاثیر بیشتری از بخور دادن صورت روی پوست خود ببینید ببهتر است که این عمل را هفته ای 2 بار قبل خواب انجام دهید.
افزودن نظر جدید